Aylık Arşiv: Ekim 2014

Digitürk STAR TV Kanal Bilgisi

Digitürk STAR TV Kanal Bilgisi

Kanal yerli filmleri ve dizileri ile ünlü bir ulusal TV kanalıdır. Özellikle yayınlamış olduğu diziler izlenme rekorları kırmış romantik aşk, vs. diziler olduğundan farklı ülkelerden de takip edilmektedir.

Star TV, 1989 yılında Ahmet Özal ve Cem Uzan tarafından kurulan, Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı. 17 Ekim 2011’den beri Doğuş Yayın Grubu bünyesinde bulunmaktadır. Tüm Türkiye’ye yayın yapan ulusal kanal, özellikle dizileri ve Şampiyonlar Ligi maç yayınlarıyla öne çıkmaktadır. Star TV, Lichtenstein’da 50.000 İsviçre Frangı sermaye ile 1 Mart 1989’da kurulmuş bulunan Magic Box Incorporated AG adlı şirket tarafından Türkiye’nin ilk özel televizyon kanalı olarak, Magic Box Star 1 adı ile kuruldu ve Almanya üzerinden 5 Mayıs 1990’da test yayınına, 4 Ağustos 1990’da[3] ise normal yayına başladı. Magic Box Incorporated AG’nin Türkiye temsilcisi olarak 1990 yılının Aralık ayı başında kurulan Magic Box International’ın patronları ise, Rumeli Holding’in sahibi 31 yaşındaki Cem Uzan; Yapı ve Ticaret A.Ş., İmar Bankası ve Adabank’ın sahibi olan babası Kemal Uzan ile Turgut Özal’ın büyük oğlu Ahmet Özal’dı.

digiturk-star-tv-kanal-bilgisi

Digitürk KANALTURK Kanal Bilgisi

Digitürk KANALTURK Kanal Bilgisi

Digitürk Kanaltürk kanalımızı izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız ve yayınlamış olduğu filmleri, dizileri ve programlara bir nevi aşık olacaksınız.

Bir dönem sadece İstanbul’da, VHF bandı üzerinden yayın yapan TV kanalı, Tuncay Özkan’ın kanalı satın almasıyla daha önce Doğan Yayın Grubu’nun Mecidiyeköy’de bulunduğu binaya yerleşmesi ve programlı yayına geçmesi ile beraber daha etkili bir kanal haline gelmiştir. Karasal yayın ile birçok ilde, Türksat aracılığı ile tüm Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Asya’ya yayın yapmaktadır. 12 Mayıs 2008 tarihi itibariyla Koza Grubu tarafından satın alınmıştır. Kanaltürk Ana Haber’i hafta içi Ekin Olcayto, hafta sonu ise Emre Buga sunmaktadır. 2007 Sertel Demokrasi Ödülü’ne layık görülmüştür. 26 Mart 2014 tarihinde RTÜK tarafından ulusal yayın hakkı iptal edilmiştir. 18 Ağustos 2014 tarihinde 16:9 yayın formatına geçmiştir. 1 Eylül 2014 tarihinde HD yayına başlamıştır. Ulusal yayın yapan, haber ve eğlence programlarına ağırlık veren KANALTÜRK, ekranlara renk katıyor. Digitürk kanalturk kanalımız digitürk 28. kanaldadır.

digiturk-kanalturk-kanal-bilgisi

Digitürk TV8 Kanal Bilgisi

Digitürk TV8 Kanal Bilgisi

Digitürk TV8 kanalımız siz değerli vatandaşlarımıza hergün yeni yeni film ve dizileri ile sizlere yayın vermekte ve spor haberleri, maç önü ve maç sonrası maç analizlerini de bulabileceğiniz bir digitürk platform kanalıdır.

Tv8, 22 Şubat 1999 tarihinde MNG Medya Grubu bünyesinde yayına başlayan, 2013 yılından beri Acun Medya ve Doğuş Yayın Grubu ortalıklığında yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Merkez stüdyoları Sarıyer’de bulunmaktadır. Haber kanalı olarak yayın hayatına başlayan tv8, 2003 yılında format ve logo değiştirerek eğlence kanalları arasına katıldı. Kanal 9 Eylül 2013’te 16:9 formatına geçmiştir. 13 Kasım 2013’te yapılan açıklamada kanalın Acun Ilıcalı’ya satıldığı duyurulmuştur.Doğuş Yayın Grubu’nun da %30 hissesini satın aldığı kanal, %70’lik hisseyi elinde bulunduran Acun Medya tarafından yönetilecektir. Acun Medya’ya geçmesiyle beraber tekrardan format değişikliğine giderek tv8 şov kanalı olmuştur. Acun Ilıcalı’nın kanal da haber programlarının bulunmasını istemediğini açıklamasının ardından, bunun sonucu olarak tv8 Ana Haber, HaberAktif gibi haber programları kaldırılmış, tv8’in haber departmanında çalışanların ise işlerine son verilip kanalla yollarının ayrılmasına gidilmiştir. Ayrıca Kanaltürk’ten transfer edilen Telegol programı da yayından kaldırılmıştır.

digiturk-tv-8-kanal-bilgisi

Digitürk CNBC-E Kanal Bilgisi

Digitürk CNBC-E Kanal Bilgisi

Digitürk CNBC-E kanalımız siz değerli vatandaşlarımıza haber içerikli yayın yapan bir ulusal tv kanalı olma özelliği taşımaktadır. Kanalımızın tarihi hakkında da detaylı bilgi sahibi olmak isteyeceğinizi düşündük ve kanalımızın tarihi hakında da bilgi vermek istedik. Başlıyoruz.

CNBC-e, Doğuş Yayın Grubu ve NBC Universal ortaklığı altında 16 Ekim 2000’de Türkiye’de yayın yapmak üzere kurulan ekonomi ve dizi kanalı.

CNBC-e, yayınlarını gündüz ve akşam kuşağı olarak ikiye ayırmaktadır. Gündüz kuşağında yayın formatını CNBC Amerika’dan alan CNBC-e, iş dünyasının bilgi ihtiyacını karşılamaktadır. Ekonomi ve piyasa bilgilerine gerçek zamanlı ulaşma olanağı sağlayan CNBC-e, gündüz kuşağında izleyici olarak ekonomi dünyasına yön veren profesyonelleri ve bireysel yatırımcıları hedeflemektedir. Kanal pek çok Avrupa filmi ve bağımsız film gösterdiğinden veya göstermekte olduğu kimi ABD dizilerinden dolayı, RTÜK tarafından pek çok kez uyarı ve para cezaları almıştır. Bu sebeple kanal yöneticileri ikilem içinde kalmaktadırlar, çünkü hayranları dizileri orijinal halleri ile izlemek isterken, RTÜK özellikle cinsellik ve eşcinsellik içeren sahnelerin kesilmesini istemektedir. Bu sebeple CNBC-e, izleyicilerine karşı dürüst olma yolunu seçmiş ve kesilen sahnelerin kesilme sebeplerini veya aldıkları uyarı cezalarını anlatan uzun metinler yayınlamıştır. Ayrıca tütün ürünleri çiçekler kullanılarak sansürlenmiştir.

digiturk-cnbc-e-kanal-bilgisi

Digitürk Bloomberg HT Kanal Bilgisi

Digitürk Bloomberg HT Kanal Bilgisi

Digitürk Bloomberg HT kanal bilgisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak adına siz değerli vatandaşlarımıza bu makaleyi hazırlamak ve sizlere kanalımız hakkında detaylı bilgi vermek istedik. Hazırsanız kanalımızın tarihi hakkında detaylı bilgileri sizlere paylaşmaya başlayalım.

Bloomberg HT, 27 Ocak 2010’da yayına başlamış bir ekonomi kanalı. Kanal 1’in Bloomberg L.P.’ye satılmasıyla oluşturulmuş kanalın genel müdürü Suavi Doğan, ekonomi direktörü Kerem Alkin, araştırma müdürü Cüneyt Başaran, haber müdürü Ali Çağatay, ekonomi müdürü Özlem Dalga, operasyon müdürü Cem Coşkun ve program müdürü Gamze Cücenoğlu’dur. Ayrıca, kanal 17 Haziran 2013’de 16:9 yayın formatına geçmiştir.

Yayınladığımız Bazı Programlar

 • Akıllı Para
 • Devre Arası
 • Ekonomi Politik
 • Finans Merkezi
 • Günden Kalanlar
 • HT Ekonomi Soruyor
 • Bloomberg HT Kulüp
 • Geleceğe Bakış
 • Gülin Yıldırımkaya ile HT Gündem
 • HT Life
 • İkonoskop

digiturk-bloomberg-ht-kanal-bilgisi

Digitürk A Haber Kanal Bilgisi

Digitürk A Haber Kanal Bilgisi

Digitürk A Haber kanalımız sizlere haber, spor haberleri, ekonomi haberleri, sağlıklı yaşamanın sırları vs. tümünü izlemenizi sağlayan bir ulusal TV kanalımızdır.

A Haber, Çalık Holding tarafından kurulmuş haber kanalı. Türkiye’nin ilk HD yayın yapan haber kanalıdır. Kanalın genel yayın yönetmenliğini Habertürk TV’nin eski genel yayın yönetmeni Erdoğan Aktaş üstlenmiş, fakat daha sonra 2011’de ayrılmaya karar verince yerine eski yardımcısı Cengiz Er geçmiştir. Hem HD hem de SD yayın yapmaktadır. TRT Türk’ten sonra 16:9 yayın yapan ikinci haber kanalıdır. 24 Nisan 2011’de test yayınına, 25 Nisan 2011’de ise normal yayına başlamıştır. Haber yayınının yanı sıra, bazı futbol karşılaşmalarını da yayınlamaktadır. Copa America 2011’in yayın haklarına sahip olup, tüm maçları HD kalitesi ile naklen yayınlamıştır. 2011 İtalya Süper Kupa Finalini de HD kalitesiyle yayınlamıştır. Ziraat Türkiye Kupası 2011-2012 sezonu maçlarının bazılarını da HD kalitesiyle canlı yayınlayacaktır.

digiturk-a-haber-kanal-bilgisi

Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234
Beylikduzu Digiturk