Aylık Arşiv: Mart 2018

Digiturk E52 / E52-32 Hata Kodu

Digiturk E52 / E52-32 Hata Kodu ve Çözümü

Digiturk E52 / E52-32 Hata Kodu sinyal seviyesinde meydana gelen azalmayı ifade etmektedir. Sinyal seviyesinde azalma meydana geldiği zaman yayınlar kesintiye uğrar ve bu tür bir hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede kötü hava muhalefeti hakim ise bundan kaynaklı sinyal kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Bir süre beklemeniz halinde sorun düzelecektir. Düzelmemesi halinde aşağıda verilen adımları uygulayarak sorunu gidermeyi deneyebilir veya servis desteği alarak sorunu giderebilirsiniz.

e52-32-hata-kodu-digiturk

Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar..)  varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz. Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra  Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Digiturk E48 / E48-32 Hata Kodu

Digiturk E48 / E48-32 Hata Kodu ve Çözümü

Digiturk E48 / E48-32 Hata Kodu sinyal seviyesinde azalma olduğu zaman görülen bir hata kodudur. Bölgenizde yağış vb. hava muhalefetleri var ise sinyal seviyesinde azalma sorununu yaşıyor olabilirsiniz. Sorunu gidermek adına verilen adımları uygulamanız yeterli olacaktır. Sorununun düzelmemesi halinde müşteri temsilcilerimiz ile iletişme geçerek çözüm talebinde bulunabilir ve teknik servis desteği alarak yayınları kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. 

e48-32-hata-kodu-digiturk

Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar) varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz. Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra  Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Beylikduzu Digiturk