«

»

Digitürk 360 TV Kanal Bilgisi

Digitürk 360 TV Kanal Bilgisi

Digitürk 360 TV kanalımız sizlerin açıp rahatlıkla haber niteliği taşıyan yayınlar izlemenizi sağlamak amacı ile yayın yapan bir haber kanalımızdır.

5 Haziran 2000’de Skytürk adıyla kurulan kanal, Çukurova Holding bünyesinde yayın hayatına başladı. Uzun yıllar boyunca Türkiye’deki ilk beş haber kanalı arasındaki yerini koruyan kanal, daha sonra İngiliz Sky grubunun kanala telifli markanın kullanımından dolayı dava açması sonucunda kanal önce 23 Ocak 2012 tarihinde Skytürk360 adını aldı, daha sonra da 31 Aralık 2013’te 360 olarak isim değiştirdi ve Sky markasını bırakmış oldu. 18 Mayıs 2013’te Çukurova Holding’in ödenmesi gereken borçları sebebiyle kanalın yönetimine TMSF tarafından el konuldu. 21 Kasım 2013’te kanal ve bağlı bulunduğu Türkmedya Yayın Grubu Ethem Sancak’a satılmıştır.

digiturk-360-tv-kanal-bilgisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Beylikduzu Digiturk