«

»

Digiturk E52 / E52-32 Hata Kodu

Digiturk E52 / E52-32 Hata Kodu ve Çözümü

Digiturk E52 / E52-32 Hata Kodu sinyal seviyesinde meydana gelen azalmayı ifade etmektedir. Sinyal seviyesinde azalma meydana geldiği zaman yayınlar kesintiye uğrar ve bu tür bir hata kodu ile karşılaşabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede kötü hava muhalefeti hakim ise bundan kaynaklı sinyal kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Bir süre beklemeniz halinde sorun düzelecektir. Düzelmemesi halinde aşağıda verilen adımları uygulayarak sorunu gidermeyi deneyebilir veya servis desteği alarak sorunu giderebilirsiniz.

e52-32-hata-kodu-digiturk

Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar..)  varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz. Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra  Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız. Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Beylikduzu Digiturk